הודות מירב האוסמן

logo.png
מירב האוסמן.jpg

שלום רב,

שמי מירב האוסמן- אמנית בתחום המוסיקה, כותבת ומלחינה שירי ילדים.

את לימודי סיימתי במכללת לוינסקי ואני בעלת תואר ראשון במוסיקה B.Ed. ותעודת הוראה מטעם מכללת לוינסקי במסלול רימון לוינסקי בהתמחות ריתמיקה.

מאז ועד היום יצרתי שירי ילדים מקוריים שהפכו לחלק מנוף הילדות בקרב גני הילדים, השירים נכתבו מתוך עולמו של הילד בשילוב אלמנטים מוסיקליים תנועתיים. באמתחתי שנים של ניסיון בהוראת מוזיקה בגני ילדים ובהעברת השתלמויות במוזיקה למורות למוזיקה, לגננות למורות לתנועה ולמדריכות. 

האהבה ללמד מוזיקה והסיפוק האדיר לראות את הקסם שבו ילד שר מנגן ורוקד לצלילי שיר, יצירה, הניצוץ והברק בעיניי הילדים מעלים בי חיוך והנאה והגשמת דרך.

ערכתי תכניות רבות לכל נושא הנלמד בגן: חגים ונהנים, בוקר של משחק, צעדים קטנים- שירים לפעוטות, אורח חיים בריא, איכות הסביבה, קשת של  שירי משוררים, עונות השנה בצליל ומנגינה, תנועה עם כל שיר- תכנית מיוחדת לתנועה המרכזת פעילויות במרחב האישי והמרחבי, פיתוח מוטוריקה עדינה וגסה, משחקי אצבעות והכרת אברי הגוף לקטנטנים ועוד...  מוזיקה בתנועה: כיצד להפעיל את הילדים עם יצירות קלאסיות, מוזיקת עולם ומוסיקה על כל גווניה, בשילוב אביזרים תומכים. ועוד שפע תכניות ותכנים בכל נושא.

כמו כן, פיתחתי תכנית מיוחדת ללימוד מטלופון בגני הילדים לגילאי שלוש עד שש, ששמה דגש על פיתוח שמיעה דרך הכרת הסולם המוזיקלי.

כיום, מעבירה קורסי העשרה בתחום המוזיקה למורים, מדריכים וגננות לגיל הרך, על פי קבוצות גיל, ומכשירה מורים למוזיקה לעבודה בגני ילדים דרך העסק שבניתי : "מירב האוסמן חוויה מוזיקלית".

 

האני מאמין שלי:

כל אדם בכל גיל יכול ללמוד יסודותיו של כל מקצוע בכל צורה שהיא, כי הפעילות הרוחנית אחת היא בכל מקום,

הדבר החשוב ביותר הוא להגיש את הדברים ברמה אינטלקטואלית ובשיטה שיתאימו לגיל הלומד.

העיקרון המנחה בהוראת המוסיקה לגיל הרך הוא לסייע לילד לעבור בהדרגה מחשיבה מוחשית לחשיבה מופשטת.

שיטות הלימוד בחינוך המוסיקלי לגיל הרך מבוססות רובן ככולן על מאפייני השלב ההתפתחותי שבו נמצאים הילדים הצעירים.

הן יוצרות תנאים להתנסות ישירה וחווייתית ב''חומרי המוזיקה''- צלילים ומקצבים הנקלטים על ידי החושים , כך מצליח הילד לגבש את עולם המושגים המוזיקליים והאסתטיים שלו, ולרכוש ולשכלל את מיומנויות התנועה , השירה, ההאזנה והנגינה.

 

 

 

 

 

מירב האוסמן - חוויה מוסיקלית

גננות בקלות אין כל אחריות על המוצר והיא רק גורם מתווך בין הרוכשים לבית העסק וכל בעיה או טענה תהיה מול בית העסק בלבד!
בית העסק (ולא גננות בקלות) הנו האחראי הבלעדי לאיכות, לטיב ולטיפול במוצרים ו/או בשירותים שפורסמו. גננות בקלות הינה גורם מתווך בלבד. ט.ל.ח