נמר אבל אחר

חני גרשון

242642
242642
press to zoom
242643
242643
press to zoom
65
שקלים
 כולל משלוח ומע"מ  

גיבור הספר "נמר אבל אחר" הוא ילד החווה מסע מרגש, במהלכו הוא מנסה להבין את המתרחש בעולמו הפנימי.

בתחילת הסיפור עולות בו שאלות רבות. הוא אינו מבין בעצם מה עושים כשכועסים, ומדוע ברגעי כעס "הנמר" שלו צץ מבפנים? עולות בו תחושות קשות של בלבול ותסכול שכן אם הכעס הוא רגש לגיטימי כמו כל שאר הרגשות, כפי שסיפרה הגננת בגן, למה בעצם לא ניתן להפגין אותו בצורה הכי בראשיתית- כעס כמו שכעס "אמור להיות" ?

מדוע כשהוא שואג, מחמיץ פנים או מתכנס בעצמו – "גם לאחרים יוצאים הנמרים"?

הגיבור מאמץ ראייה חד צדדית של "שחור ולבן" שמשהו תמיד קורה לו "פתאום"- שהורס לו מיד את כל היום..! הוא נקלע לסבך קונפליקטים והתסכול גובר. אט אט, הוא לומד מה המחירים שהוא משלם ולקראת הסיום התובנות מחלחלות בו.

התהליך שהוא חווה מועצם כאשר בסיום הסיפור הוא חש "בגוף מנוחה ובנפש ברכה", ולומד לחיות יחד עם הנמר שבו "בשלום ושלווה, עם הרבה סבלנות והרבה אהבה".

הַסֵּפֶר מְתָאֵר בְּצוּרָה בְּהִירָה אֶת הַקֶּשֶׁר בֵּין מַחְשָׁבוֹת, רְגָשׁוֹת וְהִתְנַהֲגוּיוֹת, וּמְשַׁקֵּף נִסְיוֹן חַיִּים אִישִׁי וּמִקְצוֹעִי. הַכְּתִיבָה הַקּוֹלַחַת, הַחֲרִיזָה וְהָאִיּוּרִים מְלֵאֵי הַחֵן מְאַפְשְׁרִים לְהוֹרִים וִילָדִים לְהִתְחַבֵּר לַסִּפּוּר מִתּוֹךְ סַקְרָנוּת, הֲנָאָה וְהִזְדַּהוּת, וּמְאַפְשְׁרִים שִׂיחַ וְתִקְשֹׁרֶת – מַרְכִּיבִים חֲשׁוּבִים בְּכָל תְּקוּפָה, וּבִמְיֻחָד בְּיָמֵינוּ".  נָאוָה מֵאִיר, פְּסִיכוֹלוֹגִית יְלָדִים וְנוֹעַר.

.

על הסופרת

חני גרשון, ילידת 1974, תושבת נס ציונה ואם לשני ילדים, קצינת ביקור סדיר, סופרת ומרצה. למדה ספרות, חינוך ומיינדפולנס באוני' ת"א, ואימון אישי וקבוצתי במכון "כישורים" בשיתוף אוני' י-ם. מזה כ- 20 שנה חני עובדת עם ילדים ונוער, בתחילת הדרך כמורה ומרצה לספרות ובהמשך כקב"סית במטרה למנוע נשירה ממערכת החינוך.

 

התוכנית "נמר אבל אחר- מה עושים כשכועסים?" אושרה במשרד החינוך (תוכנית מס' 5281) ובמסגרתה מגיעה הסופרת לפעילות עם הילדים. המסר בספר ובתוכנית הוא לא שלא צריך לכעוס כמובן. לכעוס ולכאוב זה לגיטימי ואנושי, אבל איך מתנהלים ברגעי כעס בצורה המיטבית ? מה אפשר לעשות רגע לפני ש"שוברים את הכלים?"

הגיבור מבחין לאורך הסיפור שבחירתו בהסתגרות/התפרצות ברגעי כעס ומשבר - לא מיטיבה איתו ! הוא מרגיש לא נעים: פיזית, רגשית, חברתית, אך רק בשלב מסוים בוחר לשנות את דרכו. מהו הרגע בו הוא בחר לעשות שינוי ומדוע דווקא אז? מה סייע לו ומה הקשה עליו?

 

דרך ההזדהות עם הגיבור מוזמנים הילדים לחשוב על הכוחות/ העוצמות הטמונים בהם שיכולים לסייע להם ברגעי כעס משבר.

 

"מזה שנים רבות אני פוגשת ילדים וילדות שקשה להם להתמודד עם המערכת, ושקשה למערכת להתמודד עימם. הם מתנהלים בתחושות של כעס, תסכול, שוני, דחייה ופחד ונכנסים למעגל של קונפליקטים ומשברים שקשה להם להיחלץ ממנו. תכופות הם מתעייפים מהמערכת, מתעייפים מעצמם. ספרי "נמר אבל אחר" הוא פרי הנגיעה היומיומית בעולמם של אותם ילדים, בשילוב האמונה שהספרות היא כלי ליצירת מרחב

של שיח, דמיון וחשיבה"

 

  • המזמינות באתר יקבלו במייל מגוון רעיונות להפעלה ושיח על פי סצנות בסיפור

  • הקדשה אישית ומותאמת לילדי הגן

 

 

Hani gershon בפייסבוק או "נמר אבל אחר"

ניתן לצפות בראיון קצר של הסופרת לתוכנית "פותחים יום" בערוץ 13 ובהמלצת מיכל דליות ברדיו 103 FM

 

 

  • עלות הספר: 65 ש"ח כולל משלוח

פרטים נוספים

דרכי תשלום

תשלום באמצעות אפליקצית ביט/paybox למספר 0507921828

משלוחים

  • המחיר כולל משלוח

הערות נוספות

  • מדיניות ביטולים בכפוף להוראות חוק הגנת הצרכן

לצורך רכישה אנא מלאו את פרטיכם המלאים ולחצו על סיום לאחר מכן בצעו תשלום באמצעות אפליקצית BIT

אין צורך למלא את הטופס שוב הפרטים נקלטים בפעם הראשונה

 

התשלום הינו ישירות לבית העסק    -  הספר נמכר ע"י חני גרשון -   מדיניות ביטולים בכפוף להוראות חוק הגנת הצרכן

גננות בקלות אין כל אחריות על המוצר והיא רק גורם מתווך בין הרוכשים לבית העסק וכל בעיה או טענה תהיה מול בית העסק בלבד!
בית העסק (ולא גננות בקלות) הנו האחראי הבלעדי לאיכות, לטיב ולטיפול במוצרים ו/או בשירותים שפורסמו. גננות בקלות הינה גורם מתווך בלבד. ט.ל.ח